Legfrissebbek!

Iskolakezdési támogatás

Dunaújváros Megyei Jogú Város Önkormányzata tájékoztatja a szülőket, hogy az Önkormányzat Közgyűlésének a szociális rászorultságtól függő pénzbeli és természetbeni szociális ellátásokról szóló 35/2015. (XII.18.) önkormányzati rendelete 39-40. §-a alapján iskolakezdési támogatásra jogosult az a gyermek, aki az általános iskola, középiskola első osztályát először kezdi meg, és családjában az egy főre jutó havi jövedelem összege a 85.500,- Ft-ot, gyermekét egyedül nevelő személy esetében a 99.750,- Ft-ot nem haladja meg.

Az iskolakezdési támogatás iránti kérelmet minden évben egy alkalommal július 1-től szeptember 30-ig lehet benyújtani.  A határidő elmulasztása jogvesztő.

Az iskolakezdési támogatás megállapítása iránti kérelmet formanyomtatványon kell benyújtani. A kérelemhez mellékelni kell a megelőző havi jövedelemigazolásokat, valamint a köznevelési intézmény igazolását a gyermek (tanuló) felvételéről vagy amennyiben a nevelési év megkezdődött az iskolalátogatási igazolást.

Az iskolakezdési támogatás összege gyermekenként 15.000,- Ft.

Ügyfélfogadási idő: Hétfő: 8-12, 13-16 óráig
Szerda: 8-12, 13-18 óráig
Péntek: 8-12 óráig.

 

 

 

Az ügyfélfogadás helye: Polgármesteri Hivatal – Szociális osztály Dunaújváros, Városháza tér 2. fsz

A formanyomtatvány innen tölthető le.

Scroll To Top
Kérjük támogassa adója 1%-val a „HILD” Alapítványt: 18498112-1-07Információk