Legfrissebbek!

A mi elsőnk! :)

2016.10.19-én a Hild iskola 318-as termében megtartottuk az első film klubunkat. Összesen 12 résztvevőnk volt, és aki eljött az nagyon élvezte a kis mozinkat. Természetesen volt popcorn és üdítő is ahogy ígértem :)

Megkértem a résztvevőket, hogy írjanak egy pár gondolatot a filmünkről (Saját Szavak), hogy őket hogyan érintette, illetve hatotta meg. :)

Megható, felkavaró, mélyen elgondolkodtató… A saját szavak című film, mely egy amerikai középiskolában játszódik, több komoly kérdést is a felszínre hoz. Mikor tesz jót egy pedagógus a diákjaival? Akkor, ha a hagyományos, sok éve bevált módszereit követi nevelő, vagy akkor, ha teljesen új szemlélettel közelítve, az eredményt nem átlátva próbálkozik? Mennyit tehet meg diákjainkért, magából mennyit adhat a nélkül, hogy az élete más területe ne sérüljön? Hogyan lehet a tanulókat toleranciára, egymás elfogadására és a különböző kultúrák tiszteletben tartására nevelni? A családi értékrendet, elveket kell követni vagy az igazság kiderülésért másik oldalra álljunk át? Elhinni másoknak, hogy semmire sem vagy jó, vagy magadban hiszel és bizonyítod, hogy értékes és egyedi ember vagy? A válaszokat keresve a film egy alternatívát mutat, de az igazi válaszok bennünk vannak.”            Németh Lászlóné Nóra néni

 

“Számomra nagyon megszólító volt a film, hiszen még a rossz múlttal rendelkező, reményvesztett embereket is békességre lehet nevelni. A színes bőrűek a film elején ellenségeiknek tekintik a fehér embereket, de tanárnőjük segítségével megtanulják tolerálni egymást, illetve a fehéreket is.”                                                                               Völcsei Dávid 9/E

“Nekem tetszett a film. Nagyon megható volt. A filmben a tanárnő a kapcsolatát is feláldozta, hogy toleranciára nevelje a diákjait, ami a film végére sikerült is neki.”                                                                                                    Garcia-Harta Jennifer 9/E

“Szerintem nagyon jó ötlet, hogy a diákok naplót vezettek a filmben. Talán nekünk is kellene ilyet csinálni az iskolában. A tanulság az egész filmben talán az, hogy nem lehet gyűlölni a másikat.”                                                   Tóth Andrea 9/E

“Nekem az tetszett a legjobban a filmben, hogy a gyerekek naplót vezettek. Hiszen ebben a naplóba le tudták írni a saját történetüket, amit megoszthattak másokkal. Számomra a legemlékezetesebb rész az volt, amikor a néger kisfiú véletlenül lelövi saját magát”                                                                                                                            Varga Renáta 9/E

 

Akik eljöttek azok tuti jól érezték magukat, és remélem a következő alkalommal is ilyen pozitív visszajelzést kapok a filmklubbal kapcsolatban. :)

freedomwriterspic

Illés Fanni

Scroll To Top
Kérjük támogassa adója 1%-val a „HILD” Alapítványt: 18498112-1-07Információk