Legfrissebbek!

Mozizz újra velünk!

A fegyvertelen katona

 

A történetről:

Desmond Doss (Andrew Garfield) története szinte hihetetlennek számít. Doss ugyanis részt vett a második világégés egyik legvéresebb csatájában, ott volt Okiwana szigetén. Doss ráadásul 75 bajtársa életét is megmentette, mindezt pedig úgy, hogy eközben nem fogott fegyvert.

A férfi vallási meggyőződésből nem volt hajlandó fegyverhez nyúlni. Úgy gondolta, hogy hazája igazságos háborút vív, viszont ő maga nem akart embereket ölni. A háborúban aztán szanitécként tevékenykedett, több ember életét is megmentve így. Nem egyszer az ellenséges vonalak mögül menekítette ki társait, de megesett, hogy a tűz alatt lévő senkiföldjéről hozta ki a sebesülteket, nem törődve saját testi épségével sem.

Doss volt az első katona, aki lelkiismereti okokból megtagadta a fegyveres katonai szolgálatot. Ezért később megkapta a legmagasabb amerikai katonai kitüntetést is, a Kongresszusi Becsület Érdemrendet.

Rendezte: Mel Gibson

2017.02.22. szerda, 14 óra, 318-as terem

DH

Belépés ingyenes :)

Gyere el, és mozizz velünk!

 

 

DÖK FILMKLUB 

    BEMUTATJA:

 

 

 

 

A fegyvertelen katona (2017)

A fegyvertelen katona

Scroll To Top
Kérjük támogassa adója 1%-val a „HILD” Alapítványt: 18498112-1-07Információk