Legfrissebbek!

Gyászolunk!

Született pedagógus

„Tisztesség vagy te, sport!

Ha tőled jő, igaz kincs a dicséret,

mert csak derék munkával nyerhető!”

Fotó2

Egész életében ez az alázatos, a munkába az általános emberi értékekbe vetett hite vezérelte.

Példamutatása, kitartása nem csak tanítványaira, de kollégáira, barátaira, ismerőseire is máig nagy hatást gyakorol.

Sorolhatnánk az eredményeit, a számtalan bajnoki címet, a kitüntetéseket, a tanítványok nemzetközi sikereit.

Elmondhatnánk, hogy a csapatsportágakat illetően toronymagasan ő a legeredményesebb edző, testnevelő a diákolimpiák történetében.

De mi ez ahhoz képest, amit tanítványai hordoznak a lelkükben, akik apjukként, nagyapjukként tekintettek rá a hétköznapokban is? S emiatt törpülnek el azok a szavak is, mint az önzetlenség, a tisztesség, a kitartás, a szorgalom és még sorolhatnánk.

Iskolánk életében ő egy legenda, igazi példa, aki értékeivel mindannyiunk fölé nőtt.

Született pedagógus, kinek szellemét kötelességünk őrizni, továbbadni.

Liszi Ferencre emlékezünk!

Nyugodjon békében!