Felnőttoktatás

FELNŐTTOKTATÁS

A felnőttoktatás iskolarendszerű oktatás keretében biztosítja a két szakmajegyzék szerinti ingyenes megszerezhetőségét. Esti oktatásban részt vevő tanulóink az ágazati alapvizsga (fél év) sikeres letétele után szakirányú oktatásban (1,5 év) vesznek részt a szakképző intézményben vagy szakképzési munkaszerződéssel a duális képzőhelyi partnernél.

Szakképző intézményben, köznevelési intézményben, felsőoktatási intézményben korábban folytatott tanulmányokat az adott szakmára előírt, megegyező tartalmú követelmények teljesítésébe beszámítjuk. A szakképzés megkezdése előtt foglalkoztatásra irányuló jogviszonyban eltöltött szakirányú gyakorlati időt a szakirányú oktatás idejénél szintén figyelembe vesszük. Így a tanulmányi követelmények az előírtnál rövidebb idő alatt is teljesíthetővé válhatnak.

VÁLASZTHATÓ KÉPZÉSEINK:

Technikumi képzéseink:

Feltétel: érettségire épülő képzés, maximum 2 év.

• 5 0732 06 09 Magasépítő technikus

Szakképző iskolai képzéseink:

Feltétel: 10. befejezett évfolyam iskolarendszerben, vagy egy iskolarendszerben szerzett szakmai (OKJ-s) végzettség vagy érettségi bizonyítvány, maximum 2 év.

• 4 0722 08 01 Asztalos
  • 4 0732 08 01 Ács
  • 4 0732 06 05 Festő, mázoló, tapétázó
  • 4 0732 06 08 Kőműves
  • 4 0732 06 03 Burkoló

BEIRATKOZÁS

Jelentkezni iskolánkban személyesen, a személyi azonosítót és a lakcímet igazoló hatósági igazolványok, valamint a jelentkező által elvégzett iskolai évfolyamokról kiállított bizonyítványok bemutatásával lehet.

HILD József Technikum
Szakképző Iskola és Szakiskola