Sok-sok legény és leány van talpon a Hild vidékén…

2019. július 8.
Vagyis tanulóink derekasan állják a nyári gyakszi próbáját.

Vannak, akik már a vége felé járnak, de néhány osztályra még egyheti megpróbáltatás vár.

A rekkenő hőség ellenére nem töltöttük tétlenül az előző három hetet, hisz mint a képek is tanúsítják két festő csapat is azon szorgoskodott, hogy a szeptemberi iskolakezdésre egy megújult belső várja a tanulókat és dolgozókat.

Festő tanulóink fő feladata a tornaterem és annak előterének felújítása volt. Nem kis feladatnak bizonyult, állványoztak, falat javítottak, festettek, sőt az ablakok és a biztonsági rácsok is új külsőt kaptak. Szép lett!

A második emeleti folyosón is ott hagyták kézjegyüket festőink. Falat és lábazatot javítottak, festettek.

Igényes munkájukat köszönjük!

A harmadik emelet sem maradhatott ki a feladatok listájáról, hiszen az aula és a folyosók beázott plafonja hetek óta szégyenfoltként virítottak a fejünk felett….. a fiúk ezt is megszépítették.

Sőt… jutott idő és energia az iskolai laborjára is. Falat is javítottak, burkoltak.

Az iskolai tanbolt is megérett a rendrakásra, ez élelmiszer eladó csapatunk nyári feladata volt, persze emellett a gyakorlásra is összpontosítottak.

Néhány osztály külső képzőhelyen tölti a gyakorlati idejét, ők is a szorgalmasan dolgoznak, ki-ki szakmájának megfelelő munkakörben.