Szüret 2019

2019. szeptember 27.
Iskolánkban hagyományteremtő szándékkal szüreti hetet tartottunk.

Egész héten szüret

Iskolánkban első alkalommal, de hagyományteremtő szándékkal szüreti hetet tartottunk. Hétfő óta préseltünk, mustot kóstoltunk, diót törtünk, kukoricát morzsoltunk. Az osztályok versenyre készítettek szüreti plakátokat és madárijesztőket. Nagyon kreatív alkotások születtek!

Tegnap a 9. évfolyam osztályainak versenye zárta a hetet. A szüreti játékokban most csak ők versenyeztek, a felsőseink pedig szurkoltak nekik. A táncos, zenés délutánon minden osztály láthatóan jól mulatott: táncoltak, rigmust faragtak, de természetesen ők is törték a diót, morzsolták a kukoricát és mustot is préseltek.

Nagyon lelkesen küzdöttek a kicsik, megérdemelt jutalmuk a sok must mellett sok csoki volt.

A verseny eredményei:

1. helyezett: SZH/1/2 festő osztály tanulói

2. helyezett: 1/9/1 asztalos és festő osztály tanulói

3. helyezett: 1/9/A magasépítő- szagkimnáziumi osztály tanulói.

Köszönjük a szervező 13/a. osztálynak a színvonalas programot, a nyerteseknek pedig gratulálunk!