Beavattuk elsőseinket

2017. november 22.
Iskolánk minden tanév elején megszervezi az újonnan érkezett diákok beavatási szertartását.

A játékos, de egyben nehéz feladatok előtt a gólyáknak az osztályfőnökükkel egy bemutatkozó feladatot kell végrehajtaniuk, ami bármit magába foglalhatott, tánctól kezdve éneklésig akármit. Miután bemutatkozott minden osztály, kezdődhettek a szórakoztató és izzasztó feladványok. Legelőször a gólyáknak egy zsákkal kellett egy zsámolyt megkerülni, ahol az évfolyamtársak egymás ellen vetélkedtek. A második feladatban egy kiterített újságpapíron kellett táncolni, amit nehézségi szintekre osztottuk, hiszen az újságot egyre kisebbre hajtogattuk. A harmadik feladatban egy műanyag kádból kellett almát halászniuk, kezük és lábuk használata nélkül. Az utolsó feladatban pedig a gyorsaság volt a fő szempont, hiszen lufikkal a széken kellett minél többet igen rövid idő alatt összepréselni. Miután a gólyák teljesítették a feladatokat, hátra maradt még az osztályfőnökük tánca. Ezt követően jöhetett a gólyák eskütétele, ugyanis felesküsznek az iskolánk nevére.

A gólyaavatás remek hangulattal és szórakoztató zenékkel zajlott. Zsűrizőként mindenkit próbáltam a lehető legpozitívabban értékelni, és örülök, hogy részt vehettem ezen a nagyszerű iskolai eseményen.

A gólyaavatót a 12/a osztály és osztályfőnökük Boros Mária szervezték.

Bánfalvi Zorán zsűri