1956 hőseire emlékeztünk

2021. október 21.

1956 hőseire emlékeztünk

Vannak napok és hetek, amelyek kitörölhetetlenek az emberek tudatából és egy nemzeti közösség emlékezetéből. Az 1956-os magyar forradalom és szabadságharc ezen időszakok közé tartozik. A mai magyar fiataloknak is ismerniük kell ’56 szellemét, üzenetét, eseményeit.

Minden évben iskolánkban is megemlékezünk a szabadságunkért harcoló honfitársainkról, így az őszi szünet előtti utolsó tanítási hetet az 1956-os forradalom eszméje hatotta át. Már a hét elején faliújságok és korabeli tárgyakból rendezett kiállítás hangolta tanulóinkat a múlt felidézésére. A részletes eseményeket történelem, illetve osztályfőnöki órák keretében elevenítették fel a gyerekek, majd a mai napon az ünnepi műsorral zártuk a megemlékezést, melyet a 11/a. osztály és a szakiskola tanulói adtak elő.

Köszönjük a résztvevő tanulók és tanárok munkáját!

HILD József Technikum
Szakképző Iskola és Szakiskola