Hild-napok

2022. április 13.
Hild-napok programjai

A tavaszi szünet előtt megrendezett Hild-napokon színes programok sokasága várta diákjainkat.

Koszorúzással indult a rendezvényünk, fejet hajtva Hild József élete és munkássága előtt.

Tanulóink kipróbálhatták magukat tanári szerepben, a bátrak fordított órát tartottak, de voltak kiselőadások is, többek között ásvány- és kőzettani bemutatón vettek részt diákjaink.

Igazán nagy sikert azonban a hagyományteremtő szándékkal szervezett Exathlon ügyességi verseny aratott, melyen minden osztály egy-egy négy fős csapata mérte össze ügyességét, erejét és gyorsaságát.

A régi idők hagyományát ápolva főzőversenyt is rendeztük, egy adott téma, a bográcsgulyán mentén. Készült is belőle hagyományos, lencsés és babos változat is, jelentősen megnehezítve a bíráló zsűri dolgát.

A főzőverseny mellett az egészséges életmód és a kreativitás is megjelent a gyümölcssaláta tálak készítésben.

Közben sportoltunk, volt kispályás foci, csocsó, pingpong és tollaslabda egyaránt.

Rengeteg oklevelet, díjat, csokit és ajándékot osztottunk ki.

Gratulálunk a nyerteseknek és köszönjük szervezők munkáját!

HILD József Technikum
Szakképző Iskola és Szakiskola