Rendhagyó irodalomóra a költészet jegyében

2018. április 13.
Tegnap bebizonyítottuk, hogy a verselés nemcsak a lúzereknek való.

A Költészet Napja alkalmából verskedvelő diákjainknak és tanárainknak április 11-én szavalóórát szerveztünk, melyen ki-ki verselhetett kedvére. Megemlékeztünk József Attiláról is, hiszen az ő születésnapja ihlette e nemes ünnepet.

Manapság nem annyira divatos verset hallgatni, vagy mondani, de valamiért mégis mindannyiunknak van egy-egy szívéhez közel álló költemény, ami az érzelmeinket megérinti, amely hallatán az ember libabőrös lesz. Ezt osztották meg velünk diák- és tanártársaink. Voltak, akik bátran kiálltak és elszavalták kedvencüket, voltak akik azt a suli versfalán posztolták ki. Jó alkalom volt ez arra, hogy egy kicsit lelassítsunk és elmerengjünk a versek segítségével a szeretetről, gyűlöletről, istenről, hazáról és talán egy kicsit a hallgatóság kedvét is felébresztettük a verselésre.

Emlékezetes irodalomóra volt, köszönjük!