Gólyaavató és szüreti nap

2018. szeptember 21.
Beavattuk elsőseinket

Szeptember 21-én, pénteken az iskolában megszervezett gólyaavatón vettünk részt az osztállyal. Vonakodva álltunk az első cukor összeszedő feladathoz, amit 2-2 tanulónak homloka közé szorított almával kellett végrehajtani.

Gyorsabbak voltunk a másik gólya osztálynál, ez bátorságot adott a második feladat végrehajtásához. Csokit kellett enni kéz nélkül, amit az éhes osztálytársaknak köszönhetően szintén a leggyorsabban hajtottunk végre. A harmadik feladatnál magabiztosan nyomtuk a fejünket a liszttel teli tányérba, hiszen úgyis mi leszünk a gyorsabbak. Hát mi lettünk. Néhány ügyességi feladattal tarkították avatóink a feladatsort, melyeket az előzőekhez hasonlóan nagyon élveztünk: lekvár etetés, vizes lufi dobálás, betűtésztából szövegírás és persze volt a közkedvelt csocsóverseny is.

A vicces gólyaeskü letétele után máris a szüreti ügyességi verseny várt ránk, ahol kukoricamorzsolásban, diótörésben, íjászatban jeleskedtünk. A Szabi még énekelt is a technikus lányok kedvéért.

Az izgalmas, de fárasztó délelőttöt Gyula bácsi fincsi sajtos-tejfölös lángosával zártuk.

Köszönjük az élményt!

Radó Szabolcs