Az ifjú szakmunkások versenye

2018. szeptember 28.
Euroskills-re látogattunk el 2018. szeptember 27-én

A rangos megmérettetést a Hungexpo területén 3 pavilonban és 1 kiállító csarnokban 39 szakma 500 versenyzője mérte össze tudását. A magyar csapat 26 szakmában képviselte hazánkat. A különböző országokból a szakma legjobbjait küldték el ide neves hazánkba, hogy összemérjék tehetségüket és bemutassák szeretett szakmájuk szépségeit. A teljesség igénye nélkül pár szakmát kiemelnék, melyek számunkra a leginkább látványosak voltak: autószerelő, kőfaragó, burkoló, kertépítő, asztalos, ápoló. A nyolcvanezres látogatótömeg tapasztalható is volt, mivel egy-két látványosabb szakmai versenyterületnél hatalmas tömeg zsúfolódott össze az amúgy is nagy forgatagban, de attól függetlenül mindenki élvezhette a fesztiválhangulatú szakmai érdekességeket, melyek közül egyet-egyet ki is próbálhattunk. A látottak alapján fényében szívesen ellátogatnánk a jövő évi Skills versenyre is egy külföldi osztálykirándulás keretében.

Legjobb magyar eredmények:

3 arany: