Ápoltuk hagyományainkat

2018. október 13.
Kukoricaváltó a szomszéd iskolával

2018. szeptember 12-én délután diákjaink részt vettek a Szabó Magda Iskola invitálására a már hagyományosnak mondható őszi kukorica-váltón.

Ez egy több mint másfél évtizede élő nemes hagyomány, melyre idén is vártuk a felkérést, hiszen tanulóink mindig szívesen vesznek részt a szomszéd iskola szüreti programjában. Kiváló alkalom ez iskoláink közötti jó partnerviszony kifejezésére és ápolására.

A két iskola Diákönkormányzata közösen szervezte meg a programot. A feladat a szokásos volt: kb 200 méteres váltófutás egy kukorica csutával. A négy különböző színű csapatban idén is a kis elsőstől a végzős technikusig minden évfolyamot egy-egy diák képviselt.

A Szabó Magdások csokival, mi Hild-DÖK-ösök emlékkártyával jutalmaztuk a résztvevő tanulókat.

Mindig izgalmas és ugyanakkor szórakoztató a program, aranyosak a kicsik, akik áhítattal néznek fel a nagyokra.

Az égieknek is hála nagyon kellemesen telt a délután.

Pintérné Szatmári Angéla

DÖK patronáló tanár