Oldalsáv

Iskolai focibajnokság a magyar labdarúgás napja alkalmából

2018. november 23.
Nagyjaink emlékére fociztunk

A magyar labdarugó „Aranycsapat” 1953. november 25-én a londoni Wembley stadionban 6:3 arányban legyőzte a hazai pályán akkor már 90 éve veretlen angol válogatottat. A sporttörténelmi győzelem emlékére a Magyar Labdarúgó Szövetség 1993-ban november 25-ét a magyar labdarúgás napjává nyilvánította.

Iskolánkban is, immár harmadik éve ehhez méltóan, osztályok közötti focibajnoksággal emlékezünk meg róla.

A meghirdetett osztálybajnokságra nyolc csapat jelentkezett, melyekből két négyes csoportot alakítottunk, akik október közepe óta mérkőztek.

IV.

A két csoport első két helyezettje játszotta a négyes döntőt november 22-én. A fiúk nagyon lelkesen és sportszerűen küzdöttek.

1/9/1

A győztes csapat kupát nyert, valamint Buzánszky Jenő által dedikált vándorkupának lett a jövő évi bajnokságig őrzője.

A többiek oklevéllel és sok-sok tapasztalattal gazdagodtak.

Gratulálunk minden csapatnak és köszönjük a lelkes szurkolótábor részvételét!

A bajnokságot Lieszkovszky József tesitanár a DÖK segítségével szervezte és bonyolította.