Fenntarthatósági témahetet tartottunk a szakiskolában

2019. március 22.
2019. március 18-22-e között diákjainkkal a környezetvédelemre, tudatos, fenntartható gondolkodásra helyeztük fókuszt.

Matematika órán az energiagazdálkodás, költségcsökkentés módjait jártunk körbe az utazás tervezésekor. Magyar irodalom és erkölcstan órán az élelmiszerek tudatos vásárlása, az ételpazarlás elkerülésének lehetőségeit tekintettük át. Természetismeret órán a vizek tisztaságát vizsgáltuk, valamint a szelektív hulladékgyűjtés fontosságát értelmeztük. Csatlakoztunk a „Te szedd” akcióhoz is: iskolánk környékét tettük szebbé, szemétmentessé. A hét egyik délutánján programunkhoz csatlakoztak jövendő szakiskolásaink és szüleik. A remek ismerkedési alkalom közben közösen alkottak a diákok az újrahasznosítás jegyében: Készültek régi függönyből virágtartók, műanyag palackokból szekrénybe akasztható illatosítók és a konzervesdobozok is új életre keltek ceruzatartók formájában. A hét megkoronázásaként Budapestre utaztunk a Magyar Természettudományi Múzeumba, ahol múzeumpedagógiai foglalkozáson vettünk részt, erdők világa témával. Remek hét volt, jövőre belevágunk!

Németh Lászlóné, Kovács Jánosné és Bús Csaba gyógypedagógusok