Technikumi képzés 5 év alatt

Technikum (5 év)

Magasépítő technikus

A technikum 5 éves képzés: 2 év ágazati alapoktatás + 3 év szakirányú oktatás.

A tanuló először az építőipariágazati alapismereteket sajátítja el.

10 évfolyam végén ágazati alapvizsgát tesz.

11 évfolyamtól szakirányú oktatásunk a magasépítő technikus képzés.

9. évfolyamtól ösztöndíjban részesül a tanuló.

A technikum egyesíti a gimnázium és a szakmatanulás előnyeit.

Matematikából, magyar nyelv és irodalomból, történelemből, valamint egy idegen nyelvből ugyanaz a tananyagtartalom, ugyanolyan óraszámban, mint a gimnáziumban. Matematika, magyar nyelv és irodalom, történelem tantárgyakból érettségi vizsgával zárul az oktatás a 12. évfolyam végén (előrehozott érettségi vizsga).

A 13. évfolyam végén idegen nyelvből lesz érettségi vizsga. A szakmai vizsga az ötödik érettségi tantárgy, szintén a 13. évfolyam végén.

A technikusi vizsga emelt szintű érettségi tantárgynak számít.

Az 5 év elvégzése után egyszerre kap érettségi bizonyítványt és a technikusi oklevelet a tanuló.

A képzés elvégzése után egyenes az út a felsőoktatás felé (építészmérnök, belsőépítész, lakberendező, stb.), de már a technikus végzettség is középvezetői szinten nagy lehetőség a munkaerő piacon.

A felvételnél az adott területre vonatkozó egészségügyi alkalmassági előírásokat figyelembe kell venni.

Felvételi vizsga nincs, a hozott pontok összege alapján születik felvételi döntés.

Építőipari ágazat:

Végzettség: Magasépítő technikus, tagozatkód: 3001.

HILD József Technikum
Szakképző Iskola és Szakiskola