Dunaújvárosi Szakképzési Centrum

OM kód: 203034/005 | H-2400 Dunaújváros, Bercsényi utca 8.

Dunaújvárosi SZC Hild József Technikum, Szakképző Iskola és Szakiskola

HírekKözérdekű adatok
Széchenyi 2020

Projektek

Ágazati alapoktatásra való felkészítés projektoktatással

Az ágazati alapoktatás megkezdésekor tanulóink diagnosztikus bemeneti mérésen vesznek részt (kognitív, szövegértési és –feldolgozási, matematikai képességstruktúra megismerése). A mérési eredmények tükrében, mindkét ágazatban alapkompetencia fejlesztéssel vezetjük be a projektoktatást, az általános iskolai tudás megerősítésére, illetve az esetleges hiányosságok pótlására.

Az ágazati vizsgára felkészítés tanulási eredmény alapú struktúra alkalmazásával történik, melyben a tanulóinkat élménypedagógia alkalmazásával, gyakorlati élethez kapcsolódó, életszerű szituációkkal és feladatmegoldásokkal, tanulástámogatással segítjük, projektoktatás keretében, különös tekintettel a Dunaújvárosi Szakképzési Centrum Digitális Alkotóműhelyére és az iskola saját, külön erre a célra kifejlesztett projekttermére.

Az oktatási projektek kidolgozásakor a képzési és kimeneti követelmények szakmai követelményeit, az ágazati vizsga szempontrendszerét, valamint a programtanterv ajánlásait vettük figyelembe.

A projektfeladatokat a szakoktatóink állítják össze, ügyelve a szakmai elméleti és gyakorlati tartalmak, valamint a közismereti tartalmak adott téma szerinti kapcsolódásainak megvalósítására.

Az Építőipari, valamint Fa- és bútoripari ágazati alapoktatás tervezett projektjei itt tekinthetők meg:

9-11. osztályos építőipari projektek időtáblázata, 2023-2024.pdf

Letöltés