Dunaújvárosi Szakképzési Centrum

OM kód: 203034/005 | H-2400 Dunaújváros, Bercsényi utca 8.

Dunaújvárosi SZC Hild József Technikum, Szakképző Iskola és Szakiskola

HírekKözérdekű adatokKRÉTA
Széchenyi 2020

2024. máj. 21.

Mapei gyárlátogatás Sóskúton

A látogatás során szerzett tapasztalatok és ismeretek rendkívül hasznosak voltak diákjaink és kísérő tanáraik számára.

Mapei gyárlátogatás Sóskúton
    1. május 16-án tanulóink egy különleges gyárlátogatáson vettek részt a Mapei Kft-nél Sóskúton. A látogatás 08:45-kor kezdődött, ahol a diákokat és kísérőjüket kávéval, teával, szendvicsekkel és gyümölcsökkel fogadtak. Ezt követően Kopacz Tamás, a gyár vezetője, bemutatta a gyár történetét, ami mélyebb betekintést nyújtott a vállalat múltjába és fejlődésébe. Tamás részletesen ismertette a gyár alapításának körülményeit, a jelentős mérföldköveket és azokat az innovációkat, amelyek elősegítették a gyár mai sikerét.

A látogatás során a következő folyamatokat és gyártási területeket ismerhettük meg:

1. Poralapú segédanyagok gyártása: Ragasztók, aljzatkiegyenlítők és egyéb poralapú termékek gyártási folyamatainak bemutatása az alapanyagok kiválasztásától kezdve a késztermékig.
    2. Betonadalékszerek előállítása: A betonadalékszerek gyártása során alkalmazott technológiákat és minőség-ellenőrzési lépéseket ismerhettük meg.
    3. Vakolatok, festékek, gyanták színezése: Bemutatták a különböző típusú vakolatok, festékek és gyanták színezési folyamatait, amelyek során különös figyelmet fordítottak a színek állandóságára és minőségére.
    4. Logisztikai folyamatok: A termékek gyártását követően a logisztikai részleg felelős a hatékony és időben történő szállításért. Megtekintettük a raktározási rendszereket és a szállítási folyamatokat.
    5. Minőség-ellenőrzés: A látogatás kitért a termékek minőség-ellenőrzési folyamatainak bemutatására, amelyek garantálják, hogy a termékek megfeleljenek a szigorú minőségi követelményeknek.

Köszönjük ezt a csodás napot a gyár vezetőjének és munkatársainak, a szívélyes fogadtatásért és a részletes bemutatóért!

További képek itt tekinthetők meg: