Dunaújvárosi Szakképzési Centrum

OM kód: 203034/005 | H-2400 Dunaújváros, Bercsényi utca 8.

Dunaújvárosi SZC Hild József Technikum, Szakképző Iskola és Szakiskola

HírekKözérdekű adatokKRÉTA
Széchenyi 2020

Projektek

Ökoiskola címet iskolánk!

2023-ban az Ökoiskola cím elnyerése érdekében benyújtott pályázatunkat az Ökoiskola Értékelő Bizottság támogatásra javasolta, és iskolánk elnyerte az Ökoiskola címet.

A díjat Dr. Balatoni Katalin köznevelési helyettes államtitkár adta át intézményünknek.

Az Ökoiskola cím használatára 2024. szeptember 01-től 2027. augusztus 31-ig vagyunk jogosultak.

A cím viselésével Magyarország és a Kárpát-medence természeti örökségének védelme, a fenntarthatóságra nevelés egész intézményes megközelítése melletti elköteleződésünket nyilvánítjuk ki. Az Ökoiskola cím annak a pedagógiai és intézményvezetési folyamatnak az elismerése, eredményeképpen tanulóink ​​számára természetessé válik az egészség- és környezettudatos életmód, az igazságos társadalmi berendezkedés iránti igény, a globális és lokális kihívások iránti nyitottság, és aktívan tudnak tenni a felismert problémák megoldását. Az iskolában megszerzett tudást és értékrendet a tanulók családjuk, vagy tágabb környezetük felé is közvetíthetik.

A fenntarthatósági és környezettudatos nevelés kiemelkedően fontos a jövő generációinak számára, mert támogatja a környezeti problémák megoldását, mint a klímaváltozást és a szennyezést, valamint elősegíti a környezetbarát életmód kialakítását. Fiataljaink környezettudatos gondolkodásának megteremtésével segíthetünk egy fenntarthatóbb és egészségesebb világ megteremtéséhez.

Dunaújvárosi Szakképzési Centrum

Dunaújvárosi SZC Hild József Technikum, Szakképző Iskola és Szakiskola